Co wyjątkowego jest w retinolu ?

Retinol to główna i najbardziej popularna forma witaminy A w czystej postaci.

Normalizuje proces dojrzewania komórek naskórka i przyspiesza proces rogowacenia.

Retinol w wyniku regularnego stosowania wpływa także na głębsze warstwy skóry przyczyniając się do produkcji kolagenu i elastyny. Dodatkowo stymuluje produkcję kwasu hialuronowego w skórze, którego ilość zmniejsza się wraz z wiekiem, a który odpowiedzialny jest za prawidłowe nawodnienie komórek skóry. Ponadto retinol działa rozjaśniająco na plamy hiperpigmentacyjne, dlatego idealnie nadaje się do pielęgnacji skóry z przebarwieniami.

Mechanizm działania polega zarówno na przyspieszaniu złuszczania jak i bezpośrednio na nieprawidłowym pobudzeniu melanocytów, które pod wpływem retinolu zmniejszają się i zawierają mniej barwnika.

Retinol znajduje też zastosowanie jako odpowiedni składnik w pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej, jako czynnik normalizujący pracę gruczołów łojowych, zmniejszając wydzielanie łoju. Ze względu na swoje właściwości retinol znalazł szerokie zastosowanie w kosmetologii.

Na rynku można wiele preparatów kosmetycznych oraz szereg zabiegów, które wykorzystują tę formę witaminy A.

Wskazania do wykonywania zabiegów z wykorzystaniem retionolu:

  • skóra z widocznymi oznakami starzenia;
  • przebarwienia;
  • fotostarzenie;
  • szara i matowa skóra pozbawiona blasku ;
  • zmarszczki i wiotkość skóry.

Najczęściej w zabiegach retinol łączymy z witaminą C, która działa uszczelniająco na naczynia krwionośne, stymuluje produkcje kolagenu oraz działa rozjaśniająco. Takie rozwiązanie wykorzystała marka Sesderma w swoim zabiegu Retises CT.

Zabieg ze względu na zawartość retinolu powoduje złuszczanie naskórka.

Jednak w jego efekcie naskórek jest wygładzony, spłycone są drobne zmarszczki, poprawia się elastyczność skóry, przebarwienia zostają rozjaśnione.

Dodatkowo przeciwdziała powstawaniu stanów przednowotworowych i nowotworowych na skórze.


Nasz gabinet

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Prżezmierowo

Bydgoszcz

Katowice


Bydgoszcz

Międzyrzecz