Oczy są zwierciadłem duszy…

Okolica oka jest miejscem bardzo wrażliwym na zmiany zachodzące w skórze wraz z upływającym czasem. Sprzyja temu fizjologiczna budowa tkanek wokół oczu. Skóra jest bardzo cienka, często nie występuje tkanka podskórna, a dodatkowo jest to najbardziej aktywna strefa twarzy. W tej okolicy pracują aż 22 mięśnie. Kiedy przybywa nam lat komórki naszej skóry ulegają destrukcji oraz zmniejsza się ich ilość. Następnym problemem są "wory pod oczami". Wynikają one z nagromadzenia szkodliwych substancji przemiany materii. Są one najbardziej widoczne w okolicy oka, z powodu cienkiej skóry (od 0,4 do 05mm). Na szczęście współczesna kosmetologia oraz medycyna estetyczna wiedzą jak poradzić sobie z tym, aby oczy były zwierciadłem PIĘKNEJ duszy. Oto nasze propozycje :)

Drenaż limfatyczny

okolicy oczu jest zabiegiem stosowanym w celu oczyszczenia i stymulacji skóry. Poprzez zastosowanie specjalnych technik masażu chłonka wraz z toksynami zostaje usunięta do węzłów chłonnych. Co skutkuje likwidacją obrzęków, ujędrnieniem oraz spłycenie drobnych zmarszczek w tej okolicy. W medycynie estetycznej drenaż limfatyczny służy jako metoda przygotowawcza do niektórych zabiegów wykonywanych w okolicy twarzy, np.; peelingów, przed zastosowaniem wypełniaczy.

Peelingi chemiczne

które kosmetolog dobiera w gabinecie odpowiednio do potrzeb skóry mają na celu pobudzenie procesu odnowy komórek skóry (fibroblastów). Komórki te odpowiadają za produkcję włókien kolagenowych oraz elastynowych, co powoduje poprawę struktury i kolorytu skóry. Dodatkowo pogrubienie naskórka w okolicy oczu powoduje niwelacje drobnych zmarszczek, naczynek i worków pod oczami.

Zabieg laserem frakcyjnym ma na celu

w kontrolowany uszkodzenie naskórka i skóry właściwej. Proces gojenia się powoduje zastępowanie uszkodzonych komórek przez nową, zdrową tkankę.

Mezoterapia igłowa

Jest zabiegiem, dzięki którym możemy podać substancje aktywne śródskórnie lub podskórnie. Osoba wykonująca zabieg po diagnozie stanu skóry, dobiera odpowiedni koktajl, którego celem jest rewitalizacja i stymulacja skóry. Okolica poddana zabiegowi jest ujędrniona i pełna blasku.

Toksyna botulinowa

Popularnie nazywana botoksem po podaniu w określone miejsce powoduje obniżenie lub zahamowanie skurczu danych mięśni. Takie obniżenie napięcia mięśniowego ma na celu zmniejszenie głębokości zmarszczek, a skóra w danym obszarze ulega relaksacji i regeneracji.

Kwas hialuronowy

Występuje w naszym organizmie, jest biodegradowalny, biowchłanialny oraz niealergizujący. Dlatego też stanowi idealny materiał wypełniający ubytki tkankowe, dając możliwości remodelingu okolicy oka. Oko, które jest otwarte daje wrażenie wypoczętego.

Wchłanianie nici PDO +

Powoduje odczyn zapalny tkanek, w wyniku którego stymulowane są fibroblasty i produkcja kolagenu. Tworzą się rusztowania z nici, następnie z własnego kolagenu powodując lepsze napięcie tkanek i spowolnienie procesu starzenia. Kosmetolodzy i lekarze medycyny estetycznej w gabinetach DERMATIS dobiorą najodpowiedniejsze zabiegi dla Ciebie.


Nasz gabinet

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Bydgoszcz

Prżezmierowo

Bydgoszcz

Katowice


Bydgoszcz

Międzyrzecz